Çamlı Hindi Üreticileri ile Buluştu!

Kurulduğu yıldan bu yana gerçekleştirdiği ilklerle tarım sektörüne yön veren Çamlı’ nın gelenekselleşmiş hale gelen Hindi Üreticileri Bilgilendirme Semineri, 21 Eylül 2017 tarihinde Çeşme Altınyunus’ ta gerçekleşti.

Farklı bölgelerdeki üreticilerin katılımı ile düzenlenen seminerde, 2017 yılı değerlendirmesinin ardından 2007- 2017 yılları için başarı sıralamasına göre ilk 10 kişiye ve 2016- 2017 yılları için en başarılı erkek ve dişi hindi üreticilerine plaketler dağıtıldı. Biochem ve XVET sponsorluğunda gerçekleşen bu organizasyonda ‘Yarınınızı Düşünmek İçin Bugününüze İyi Bakın’ ve ‘Sağlıklı ve Karlı Hindi Yetiştiriciliğinde Probiyotiklerin Önemi ve Stres Yönetimi’ konulu sunumlar yapıldı.

Çamlı yetkilileri tarafından sektör bazlı değerlendirmenin yapılıp 2018 yılı için oluşturulan hedeflerin üzerinde durulmasının ardından Süt Besi, Kanatlı, Bitki Besleme İş Ünitesi Direktörü Sn. Cenk Doğru, üreticilerin destekleri, görüşleri ve geri bildirimleri ile her geçen gün daha da gelişeceklerini ve hedeflerine ulaşacaklarını önemle vurguladı.