Hakkımızda

Hakkımızda

Çamlı Yem Besicilik, Yaşar Grubu’nun entegrasyon felsefesi ile oluşturulmuş, yem üretiminden hindi ve büyükbaş besiciliğine, bitki besleme işinden kültür balığı üretimi ve işlenmiş balık ürünlerine kadar çok geniş bir yelpazede faaliyet gösteren tarım şirketidir. Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu içerisinde yer alan Çamlı, yenilikçi ve üretken kimliğiyle Yaşar Grubu gıda değer zincirinin çok önemli bir parçasıdır.

1983 yılında yem üretimi ile faaliyete başlayan şirket, bugün 10 farklı üretim lokasyonu ve 10’un üzerinde markası ile sektörde kalite ve güveni temsil etmektedir. İlk Kültür Balığı üretimi, ilk Balık Yemi üretimi, ilk Amerikan Tipi Açık Besicilik, ilk Hindi Besiciliği, ilk entegre Organik Gübre üretimi, ilk Organik Balık Yemi üretimi, ilk Etiketli Kültür Balığı üretimi ve daha birçok yeniliği ülkemize kazandırmıştır.

Çamlı, faaliyet gösterdiği sektörlere ve topluma olan sorumluluklarının bilinciyle, etik değerlere, hayvan refahına ve çevreye duyarlı üretim yapmayı ilke edinmiştir. Verimlilik ve karlılık hedeflerini gerçekleştirmeyi amaçlarken, insan kaynağına ve yenilikçiliğe önem veren, müşteri-tüketici odaklı bir anlayış sergilemektedir. Bilgi ve teknolojiye dayalı inovasyon felsefesi ile sektörde rekabet üstünlüğü yaratmayı hedeflemektedir.

Çamlı'nın büyükbaş, küçükbaş, kanatlı ve balık yemleri konusundaki uzmanlığı ve teknik üstünlüğü bugün artık tartışılmaz bir noktadadır. Kültür balıkçılığında da öncü rolünü devam ettiren Çamlı, işleme tesisinin faaliyete geçmesi ile tam entegre yapıya kavuşmuş ve yepyeni pazarlara ihracata başlamıştır. Bitki besleme ürünlerinde de, katı ve sıvı organik gübrelerde ülke çapında bir referans noktası haline gelmiştir.

5 yıllık büyüme planının ilk etabını Beydere organik süt işletmesi ve Işıkkent balık işleme tesisi ile tamamlayan Çamlı ikinci etabını ise yeni yem fabrikası projesi ve diğer yatırımlar ile devam ettirecektir. ''Yeni Nesil Bir Şirket'' olma hedefiyle ürünlerden ambalajlara kadar ‘sürdürülebilirlik’ ve ‘işlevsellik’ politikalarıyla sektörde ses getirmeye devam edecektir.