Yem Üretimi

1983 yılında yem üretimi ile faaliyete başlayan Çamlı, bugün 10 farklı üretim lokasyonu ve 10’un üzerinde markası ile sektörde kalite ve güveni temsil etmektedir. İlk Kültür Balığı üretimi, ilk Balık Yemi üretimi, ilk Amerikan Tipi Açık Besicilik, ilk Hindi Besiciliği, ilk entegre Organik Gübre üretimi, ilk Organik Balık Yemi üretimi, ilk Etiketli Kültür Balığı üretimi ve daha birçok yeniliği ülkemize kazandırmıştır.

İzmir Pınarbaşı’nda kurulmuş olan Çamlı Yem Besicilik yem üretim tesislerinde, büyükbaş ve küçükbaş, kanatlı, balık ve özel yemlerin üretimi yapılmaktadır. “Yem, gıda içindir” anlayışı ile Çamlı, üretimden tüketime dek tüm süreci büyük titizlikle yönetmektedir. Standart ürünlerinin yanı sıra çiftliklere özel yemler ve fonksiyonel ürünlerle her sene ürün gamı zenginleştirilmektedir. Çamlı; gerek bayi kanalıyla gerekse direkt olarak müşterilerine ulaşmakta, uzman teknik ekibiyle üreticiye çiftlik yönetimi ve hayvan sağlığı uygulamalarında da destek sunmakta, eğitimler vererek üreticinin bilinçlenmesine katkıda bulunmaktadır.

Çamlı Yem Besicilik, üretim tesislerinde, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi standartlarına uygun üretim yapmaktadır. 

Temel konuları Gıda Güvenliği, Çevre Koruma, Çalışan Sağlığı-Güvenliği ve Hayvan Refahı olan Global GAP Standardı gerekliliklerini uygulayarak, Türkiye’de GLOBAL GAP (CFM) Standardını uygulayan ve denetlenerek belgelenen ilk yem firmasıdır.

Çamlı, uluslararası Organik Belgelendirme kuruluşu olan ECOCERT tarafından yapılan denetim sonrasında 2008 yılından bu yana organik yem üretim sertifikasına sahiptir. 2012 yılında Organik Büyükbaş yemi üretimi ile organik üretimde entegrasyon zincirine bir halka daha eklenmesi sağlanmıştır. Son olarak 2013 Haziran ayında ISO 50001 Enerji Yönetim Sistem Belgesini almıştır.

Çamlı bu sayede ürettiği ürünlerin güvenilirliğini, kalitesini ve değerini artırmayı hedeflemekte ayrıca çevreye, çalışanlarına ve hayvan refahına olan duyarlılığının bir kez daha altını çizmektedir.