Bizden Haberler


Tarım Ormanın Geleceği Zirvesinde Türkiye Tarımının Yeni 10 Yıllık Hikayesi!

Tarım Ormanın Geleceği Zirvesinde Türkiye Tarımının Yeni 10 Yıllık Hikayesi!

‘Tarımın Yeni 10 Yılı’ temalı Tarım Ormanın Geleceği Zirvesi, Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli’nin ve birçok sektör temsilcisinin katılımlarıyla 15 Ekim 2020 tarihinde İzmir’de gerçekleşti.

Zirvedeki ‘Türkiye Tarımının Yeni 10 Yıllık Hikayesi’ konulu panelde Yaşar Holding Tarım, Hayvancılık ve Balıkçılık Grubu Başkan Yardımcısı ve Çamlı Yem Genel Müdürü Sayın Hasan Girenes, tarımsal üretimin hayati önemine değinerek ülkemizin tarımsal anlamda zengin kaynaklara sahip oluşundan ve birçok tarımsal üründeki rekabet üstünlüğünden bahsetti. Sn. Girenes, hayvansal üretimdeki hızlı büyümenin sevindirici olduğunun ancak yem hammaddeleri alanındaki yetersizliğin de altını çizdi. Küresel tarımda dijital rönesans dönemi yaşadığımızı ifade eden Girenes, üreticilerin aydınlatılıp bilgilendirilmesi gerektiğine dikkat çekti. Tarımdaki dönüşümde etkin iletişim ve işbirliğinin önemine değinerek verimliliği hızlı şekilde artırmaya ve su kaynaklarının yönetimi için master planına ihtiyaç duyduğumuzun altını çizdi. Önümüzdeki 40 yılda üretilmesi gereken gıdanın geriye doğru 6.000 yılda üretilenden daha fazla olacağını, dolayısıyla çok ciddi bir görev ve sınavın bizi beklediğini ifade ederek tarımın geleceğinin; toplumların, dünyanın ve insanlığın geleceği olduğunu vurguladı.

Sn. Girenes, Yaşar Topluluğu şirketlerinin iş süreçlerini su ve enerji yönetimi, iklim değişikliği ve doğal yaşam alanlarının korunması konusundaki farkındalıkla yönettiğini,  sürdürülebilir bir dünya ve “daha iyi bir yaşam için” çalışmaya ve üretmeye devam ettiklerini ifade ederek sözlerini noktaladı.

E-Bülten Kayıt Olun

Duyuru ve haberlerimizi takip etmek için e-bültenimize kayıt olunuz.