Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde

Pınar Enstitü öncülüğünde gerçekleştirilen ‘’Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde ‘’projesi Milas’ın Gökçeler Köyünde Dünya Süt Gününde gerçekleştirildi. 2600 üreticiye verilecek eğitimlerde Pınar Enstitü bilinçli bir çiğ süt üretimi sağlamayı hedefliyor.

Pınar Enstitünün öncülüğünde Muğla Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Milas İlçe Müdürlüğü, Milas Süt Birliği, Pınar Süt ve Çamlı Yem işbirliğiyle düzenlenen projede 44 toplama süt merkezini ve 2600 üreticiyi kapsayan eğitimlerde çiğ süt üreticilerine hayvan sağlığı, hayvan beslemesi, hijyen ve sanitasyon konularında eğitimler veriliyor.

Mayıs ayında başlayan eğitimlerin yıl sonuna kadar devam edeceği belirtildi. Pınar Enstitü ve Pınar Süt-Çamlı Yem öncülüğünde gerçekleştirilen bilinçlendirme eğitimleri, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinden Prof. Dr. Ayhan Baştan, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümünden Prof. Dr. Ahmet Alçiçek tarafından verilecek olup Pınar Enstitü yıl boyunca üreticilere daha bilinçli bir yol göstermeyi hedefliyor.