Bizden Haberler


Çamlı’nın Ortaklığını Üstlendiği H2020 IMPAQT Projesi Sosyal Medyada!

Çamlı’nın Ortaklığını Üstlendiği H2020 IMPAQT Projesi Sosyal Medyada!

1983 yılında Yaşar Holding’in entegrasyon felsefesi ile kurulan ve günümüzde kültür balıkçılığı, büyükbaş-küçükbaş-kanatlı-balık yemi ve bitki besleme gibi birçok alanda geniş ürün yelpazesiyle faaliyet gösteren Çamlı Yem Besicilik A.Ş, son olarak kültür balıkçılığı alanında uluslararası bir projede görev aldı.

Avrupa Birliği’nin araştırma ve yenilik programı olan Horizon 2020 kapsamında desteklenen, “Intelligent Management System for Integrated Multi-trophic Aquaculture” isimli Ar &Ge projesinde, Entegre Multitrofik Kültür Balıkçılığı (IMTA) yetiştiricilik modeline akıllı yönetim sistemlerinin entegre edilerek sürdürülebilir, izlenebilir, çevreye duyarlı ve sirküler ekonomiye dayalı bir yönetim sistemi modeli üzerinde çalışılacak. IMPAQT projesi, 22 farklı partnerin ortaklaşa hazırlamış olduğu, Türkiye’de Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri Enstitüsü, Çamlı Yem Besicilik A.Ş. ve NETAŞ tarafından yürütülecek.

Proje, akuakültürün tatlı su kaynakları, kıyı ve açık denizlerde ekofonksiyonel olarak yoğunlaştırılmasını destekler nitelikte bir projedir. Avrupa’da, Türkiye’de ve Çin Halk Cumhuriyeti’nde kurulacak çeşitli pilot tesislerde geliştirilecek ve test edilecek olan bu akıllı yönetim sisteminde; IMTA bileşenlerinin çevre ile ekosistem düzeyindeki etkileşimi hakkında açıklayıcı bilgiler veren ve hayvan refahını, üretim optimizasyonunu, çevrenin korunmasını ve besin kalitesinin değerlendirilmesini mümkün kılan ve operasyonel kararların alınmasını destekleyen ileri bir model oluşturulması amaçlanıyor.

Projenin hem sektörel hem de toplumsal anlamda bilinirliğinin arttırılması ve geniş kitlelere ulaşması amacıyla sosyal medya hesapları açıldı. Twitter ve Linkedin üzerinden marka algısının en iyi şekilde yaratılması amaçlanıyor. Aynı zamanda https://impaqtproject.eu/ üzerinden projenin gelişim aşamalarının takip edilmesi mümkün.

Twitter’da IMPAQT projesine ve Horizon 2020’ye ilişkin olarak yapılan görüntülenme ve başkaları tarafından paylaşılma oranlarının yükseltilmesi gibi farkındalığı arttırma çalışmalarının yanında, Linkedin’de yaratılan kurumsal kimlik doğrultusunda projenin ilgi toplaması, yeni kişilerin ve şirketlerin projeyi takibi veya bu kullanıcı profillerinin takipçiler arasına eklenmesi ile IMPAQT ağının günden güne genişlemesi ve sektörde ses getirmesi hedefleniyor.

IMPAQT projesine ait sosyal medya hesaplarını aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz...

https://twitter.com/impaqtproject

www.linkedin.com/company/impaqt-project

Bu proje 774109 hibe sözleşmesi altında, Avrupa Birliğinin Horizon 2020 araştırma ve inovasyon programı tarafından fonlanmıştır.

E-Bülten Kayıt Olun

Duyuru ve haberlerimizi takip etmek için e-bültenimize kayıt olunuz.