Bizden Haberler


“Toprağın Kadınları” Projesinde Çamlı Hindi Yetiştiricisi

“Toprağın Kadınları” Projesinde Çamlı Hindi Yetiştiricisi

T.C Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü ve İzmir Ticaret Borsası işbirliği ile İzmir ve çevresindeki kırsal alanlarda yaşayan ve tarımsal üretimde emek harcayan kadın üreticilerin başarı hikâyelerine ışık tutmak ve onları desteklemek amacıyla 230 çiftçi kadının katılım sağladığı, yaklaşık 7 ay süren “Toprağın Kadınları” adlı proje gerçekleştirildi. 35 başarılı çiftçi kadının ödüllendirildiği projenin ödül töreni İzmir Ticaret Odası’nda düzenlendi.

Çamlı Yem Besicilik’in Tire Çayırlı Köyü hindi yetiştiricisi ve aynı zamanda İzketbir Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Harman’a “Toprağın Kadınları” projesi kapsamında tarımsal üretimde yapmış olduğu başarılı çalışmalardan dolayı Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Aysel Öztezel tarafından ödül plaketi takdim edildi. Türk kadınının tarımsal üretimdeki yerinin vurguladığı törende, projenin film gösteriminin yanı sıra kadın üreticilerin başarı hikayelerinin yer aldığı “Toprağın Kadınları” kitabının lansmanı da yapıldı.

Yaşar Holding’in entegrasyon felsefesi ile oluşturulan ve çok geniş yelpazede faaliyet gösteren Tarım, Hayvancılık ve Balıkçılık şirketi Çamlı, kurulduğu yıldan bu yana gerçekleştirdiği ilklerle besicilik sektörüne yön vermektedir. Kadın üreticileri her daim destekleyen Çamlı’nın hindi yetiştiricilerinin %25’ini sektörde görülmemiş bir oran ile kadın üreticiler oluşturmaktadır.

 

E-Bülten Kayıt Olun

Duyuru ve haberlerimizi takip etmek için e-bültenimize kayıt olunuz.